Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Wędkarstwo morskie na spławik

Taka ciekawostka wędkowanie w morzu za pomocą takiej przynęty jak przedstawiona na obrazku. W sumie zastanawiałem się do jakiego działu dać tego posta bo to raczej wędkarstwo spławikowe morskie a takiego nie zakładałem lecz myślę że w surf castingu taki wpis może się znaleźć chyba że temat się "rozrośnie wtedy wyodrębnimy go".
Widziałem już wędkowanie na spławik w morzu lecz było to sporadyczne próby wędkarzy wydawało mi się dziwne chociaż łowiącym tym sposobem udało się łapać belony. Takie wędkowanie daje nam możliwość "obłowienia wyższych warstw wody w morzu. Technicznie jednak ciężkie do wykonania, gdyż przynajmniej musimy brodzić w wodzie lub stać na jakimś pomoście lub wysokim skalistym brzegu. Sposób wędkowania w morzu na takie zestawy jak na zdjęciu zaobserwowałem w Chorwacji, tam w morzu wędkowało na ten sposób wielu wędkarzy z dobrymi efektami, nie były to zawsze szczególnie wielkie ryby jednak niekiedy dosyć spore "zjadliwe". Spławik w większości był sporawy taki jak na żywca u nas się stosuje co pozwalało na dosyć sporą odległość wyrzutową . Ryb na tych haczykach czasem wieszało się sporo. W kuli, sprężynie była niekiedy jakaś zanęta, bułka itp na hakach robaki jednak nie zawsze widziałem też jak w kulę z chleba były one wpinane ryby obgryzając same zacinały się na hakach - także możliwości jest sporo tylko sposób trochę wydawać może się dziwny. Jednak ja tak myślałem również dopóki nie dostrzegłem rzeczywistych efektów na taki zestaw.

spl3 spl2 spl1

adsense

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
    google_ad_client: "ca-pub-7412451415402702",
    enable_page_level_ads: true
  });
</script>