Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Wędkarstwo morskie na spławik

Taka ciekawostka wędkowanie w morzu za pomocą takiej przynęty jak przedstawiona na obrazku. W sumie zastanawiałem się do jakiego działu dać tego posta bo to raczej wędkarstwo spławikowe morskie a takiego nie zakładałem lecz myślę że w surf castingu taki wpis może się znaleźć chyba że temat się "rozrośnie wtedy wyodrębnimy go".
Widziałem już wędkowanie na spławik w morzu lecz było to sporadyczne próby wędkarzy wydawało mi się dziwne chociaż łowiącym tym sposobem udało się łapać belony. Takie wędkowanie daje nam możliwość "obłowienia wyższych warstw wody w morzu. Technicznie jednak ciężkie do wykonania, gdyż przynajmniej musimy brodzić w wodzie lub stać na jakimś pomoście lub wysokim skalistym brzegu. Sposób wędkowania w morzu na takie zestawy jak na zdjęciu zaobserwowałem w Chorwacji, tam w morzu wędkowało na ten sposób wielu wędkarzy z dobrymi efektami, nie były to zawsze szczególnie wielkie ryby jednak niekiedy dosyć spore "zjadliwe". Spławik w większości był sporawy taki jak na żywca u nas się stosuje co pozwalało na dosyć sporą odległość wyrzutową . Ryb na tych haczykach czasem wieszało się sporo. W kuli, sprężynie była niekiedy jakaś zanęta, bułka itp na hakach robaki jednak nie zawsze widziałem też jak w kulę z chleba były one wpinane ryby obgryzając same zacinały się na hakach - także możliwości jest sporo tylko sposób trochę wydawać może się dziwny. Jednak ja tak myślałem również dopóki nie dostrzegłem rzeczywistych efektów na taki zestaw.

spl3 spl2 spl1

adsense

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
    google_ad_client: "ca-pub-7412451415402702",
    enable_page_level_ads: true
  });
</script>