Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Łowienie z plaży

Wędkarstwo morskie coraz bardziej imponująco rozwija się w naszym kraju. Jest większa dostępności informacji bardziej profesjonalny sprzęt jak i również szybko rozwijające się umiejętności wędkarzy dzięki ogólnodostępnej wiedzy, jaką daje nam Internet. Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu tylko nieliczni próbowali swych sił nad morzem jedni rezygnowali po nieudanych próbach wędkowania inni wytrwali do dziś i to właśnie im zawdzięczamy to, co zastaliśmy dziś. Nieliczni, którzy pierwszy raz stykali się z morskim żywiołem niegdyś wiedzą ile trudu i determinacji podczas połowów w Bałtyku trzeba było, by opracować metody posiąść wiedzę i umiejętności by obecnie bez trudu złowić pierwszą swoją wymarzoną rybę z morza, z solanki jak niektórzy mówią. Skoro już o słonej wodzie mowa no właśnie warto by tu też zwrócić uwagę gdyż nie do końca nasz Bałtyk taki słony jest jak to niektórym mogłoby się wydawać. Nasze morze bałtyckie jest obecnie jednym z najmniej zasolonych mórz świata i to właśnie jest największą przeszkodą do dostępności szerszego wachlarza ryb słonolóbnych w naszym "bałtyckim" akwenie. Raz na kilka lat zdarza się napływ słonej wody z morza północnego w pobliżu cieśnin duńskich i to właśnie wtedy najczęściej spotykamy w naszym rodzimym morzu gatunki ryb, które nie często pojawiają się u naszych wybrzeży. To wszystko ma miejsce w Skagens Grenen, czyli na przylądku Skagen, najbardziej na północ wysuniętego cypla Półwyspu Jutlandzkiego w Danii. Tam to masy wody morza bałtyckiego i północnego mieszają się ze sobą.
Wędkowanie z plaży jest przez nas obecnie najczęściej spotykane w sezonie letnim, kiedy to amatorzy wędkarstwa z innych części kraju wybierają się na urlop w rejony naszych polskich plaż. Wtedy to możemy spotkać wysunięte do góry wędki w morzu lub stojące osoby, które metodą spinningową usiłują coś złowić w naszym polskim morzu.
Coraz częściej też możemy zauwarzyć tuż przy brzegu małe łódki, które jak się przyjrzeć coś ciągają za sobą. A no właśnie to też obecnie bardzo szybko owijająca się metoda wędkarstwa przybrzeżnego w Bałtyku, czyli trollingowanie. Zastanawiacie się, dlaczego szybko? A no właśnie z sprawą pozytywnych wyników najczęściej ryb szlachetnych i innych gatunków, które występują w naszym morzu.
Chiałbym jednak nieco wrócić do poprzedniego wątku na chwilę a mianowicie łowienia podczas naszych wakacyjnych urlopów nad Bałtykiem. Nie tylko ta pora jest "dobra" do wędkowania z plaży inne miesiące są również bardzo atrakcyjne do tej metody połowu, niektóre jednak nawet bardziej, jak chcecie się dowiedzieć więcej zapytajcie profesjonalistów w tych dziedzinach wędkarstwa, którzy od wielu lat zmagają się z żywiołem i zagadkami naszego morza, to oni z chęcią pomogą wam wybrać wasz pierwszy sprzęt, doradzić czy też nawet udzielić wskazówek bezpośrednio na łowisku, nie czekaj tylko pytaj a nalewno uzyskasz zadowalającej dopowiedzi na forum wędkarstwa morskiego http://surfcasting.com.pl/

Belona 770

 

flądra2

 

troć2-002

tobiasz nn2

adsense

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
    google_ad_client: "ca-pub-7412451415402702",
    enable_page_level_ads: true
  });
</script>