Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Wyprawy na dorsza

Wędkarstwo morskie przy wyprawach na dorsza na początek nie ma zbyt dużych wymagań sprzętowych. Jednak czym bardziej dokładniejszy sprzęt tym większy komfort wędkowania i lepsze wyniki ale o tym później gdy nabędziemy wiedzy i wprawy.

Wędka - tu mamy duży wybór sprzętu - od tanich szklanych do droższych węglowych. Szklana wędka to wydatek rzędu 50 -85 złotych. Kija węglowego można już kupić od 130 zł w górę. Wiadomo że sama akcja wędziska szklanego jest dużo gorsza od wędziska węglowego lecz pod względem odporności jest lepsza wędka szklana, jeżeli nabierze się już wprawy polecam kij węglowy. Jeżeli chodzi o długość wędki polecam 2.7 metra lub ostatecznie 2,4m. Ciężar wyrzutu dorszowej wędki szklanej to przeciętnie 200-250 gram. Ja w tej chwili używam kija węglowego o ciężarze 150-220gr., który jest optymalny do potrzeb połowu tą metodą.

Kołowrotek morski solidny lub multiplikator jednak na początek zwykły kołowrotek morski o solidnej konstrukcji. Łowiąc na dużych głębokościach musimy pamiętać o skrajnych obciążeniach kołowrotka, i słaby mógłby nie wytrzymać. Ceny najzwyklejszych kołowrotków morskich wąchają się w cenie około 50 -100 zł w górę. Na początek żyłka 4 później w miarę rozwijania naszych umiejętności i ew. zmiany sprzętu możemy się pokusić na cieńszą i znacznie mniej rozciągliwą plecionkę. Pilkery i przywieszki w zależności od głębokości i sile dryfu od 100g średnio do 220g.

dorsz

adsense

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
    google_ad_client: "ca-pub-7412451415402702",
    enable_page_level_ads: true
  });
</script>