Wyprawy na dorsza

Wędkarstwo morskie przy wyprawach na dorsza na początek nie ma zbyt dużych wymagań sprzętowych. Jednak czym bardziej dokładniejszy sprzęt tym większy komfort wędkowania i lepsze wyniki ale o tym później gdy nabędziemy wiedzy i wprawy.

Wędka - tu mamy duży wybór sprzętu - od tanich szklanych do droższych węglowych. Szklana wędka to wydatek rzędu 50 -85 złotych. Kija węglowego można już kupić od 130 zł w górę. Wiadomo że sama akcja wędziska szklanego jest dużo gorsza od wędziska węglowego lecz pod względem odporności jest lepsza wędka szklana, jeżeli nabierze się już wprawy polecam kij węglowy. Jeżeli chodzi o długość wędki polecam 2.7 metra lub ostatecznie 2,4m. Ciężar wyrzutu dorszowej wędki szklanej to przeciętnie 200-250 gram. Ja w tej chwili używam kija węglowego o ciężarze 150-220gr., który jest optymalny do potrzeb połowu tą metodą.

Kołowrotek morski solidny lub multiplikator jednak na początek zwykły kołowrotek morski o solidnej konstrukcji. Łowiąc na dużych głębokościach musimy pamiętać o skrajnych obciążeniach kołowrotka, i słaby mógłby nie wytrzymać. Ceny najzwyklejszych kołowrotków morskich wąchają się w cenie około 50 -100 zł w górę. Na początek żyłka 4 później w miarę rozwijania naszych umiejętności i ew. zmiany sprzętu możemy się pokusić na cieńszą i znacznie mniej rozciągliwą plecionkę. Pilkery i przywieszki w zależności od głębokości i sile dryfu od 100g średnio do 220g.

dorsz

adsense

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
    google_ad_client: "ca-pub-7412451415402702",
    enable_page_level_ads: true
  });
</script>