// Pretty URLs mod $txt['pretty_urls'] = 'Pretty URLs'; //Google Searchbox - johncccccc $txt['Google_SearchBox'] = 'Enter your Search Box code here'; $txt['Google_Results_Width'] = 'Enter the Width of the Results Page in px'; Surfcasting wędkarstwo z plaży w morskie - Połowy z plaży wieści z wypraw wędkarskich

Autor Wątek: Połowy z plaży wieści z wypraw wędkarskich  (Przeczytany 32175 razy)

Mirek i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
  • Wędkowanie z plaży w morzu wędkarstwo morskie
    • Surfcasting wędkarstwo z plaży morskie
Odp: Połowy wieści z plaży
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 23, 2015, 11:23:15 pm »
dziś mały rekonesans w m.  Międzywodzie fotki później...

Offline Krzychu GWlkp

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 13, 2015, 04:52:14 pm »
Gratulacje

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 13, 2015, 04:33:25 pm »
jeszcze kilka fotek

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 13, 2015, 12:16:59 pm »
Wczoraj wybraliśmy Łukęcin łowiliśmy od 18 do 02 za dnia brała gruba płoć ale troszkę za późno przyjechaliśmy tak myślę bo dobre brania trwały około godziny. Kiedy się ściemniało zaczęły się brania płaskiej i to grube sztuki. Z powodu braku właściwej przynęty na fileta czyli śledzia za filety posłużyła na złowiona wcześnie płotka.

Filmik z naszych połowów
https://www.youtube.com/watch?v=XwL5iYx5RGg&feature=youtu.be
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2015, 08:40:59 pm wysłana przez Mirek »

Offline kondziu74

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +28/-1
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 07, 2015, 09:17:25 pm »
Szkoda że w naszej sadzawce  przynajmniej takich nie ma,może nie umiem łowić może coś nie tak robię ????
teraz dam chwilę spokój a następnym razem wybiorę się na typową nockę na węgorza .

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 07, 2015, 04:34:39 pm »
W piątek kolega Sebastian łowił na Świętoujściu od wieczora do 5 rano. Z jego relacji wynika, że i tam jest bryndza kilka płotek w tym jedna dość gruba rybki skubały blisko 1 rewki. Miejmy nadzieję, że to cisza przed burzą  :D

P.S. Konrad jakie wielkie ryby łowisz w tej Odrze ;)

Offline kondziu74

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +28/-1
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 07, 2015, 10:31:53 am »
panowie kiepskie wieści z plaży  :( :( na zawodach które odbyły się w Niechorzu na 70 osób i150 kijków podobno tylko jedna płaska 24  cm i kilka zegarków poza tym kilogramy zielska . Musimy poczekać na sztorm to zielsko może zejdzie ????
Wczoraj nad Odrą złowiłem leszczyka 40 ,30 i krąpika 30 totalna bryndza

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 06, 2015, 09:24:42 am »
Warunki takie jak opisujesz chyba wszędzie w dniu wczorajszym panowały. W Niechorzu dopiero po godz 19 fale siadły i było rewelacyjnie bez ziela ale i bez ryb.  Wędki trzeba było bardzo wysoko stawiać aby żyłka wchodziła do morza poza pierwszą rewkę bo tam fala nanosiła na żyłkę masy ziela. Konrad maił przewagę w tym względzie posiadając wysoki tripod my na PCV dawaliśmy jakoś radę ale .....
Fale zasypały ujście kanału małe rybki wraz z napływem fali całymi gromadami przepływały po niemal całkowicie odkryte do morza super widowisko.

tutaj na filmiku Konrada widać właśnie to zjawisko super to wygląda.

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 05, 2015, 05:14:58 pm »
Warunki takie jak opisujesz chyba wszędzie w dniu wczorajszym panowały. W Niechorzu dopiero po godz 19 fale siadły i było rewelacyjnie bez ziela ale i bez ryb.  Wędki trzeba było bardzo wysoko stawiać aby żyłka wchodziła do morza poza pierwszą rewkę bo tam fala nanosiła na żyłkę masy ziela. Konrad maił przewagę w tym względzie posiadając wysoki tripod my na PCV dawaliśmy jakoś radę ale .....
Fale zasypały ujście kanału małe rybki wraz z napływem fali całymi gromadami przepływały po niemal całkowicie odkryte do morza super widowisko.

Alien

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 04, 2015, 10:37:42 pm »
Dziś wyjechałem zaraz po 12 do Mrzeżyna, a tam bardziej plażowałem z żonką niż łowiłem ;) a to z tego powodu, że były oczywiście ogromne ilości zielska i po 5 minutach cały zestaw uwalony w zielonym, wydawało mi się, że był również silny uciąg morza, fala nie najmniejsza. Tak czułem, że może się powtórzyć historia z zielskiem z ostatnich połowów, teraz będę uderzał na jakąś inną miejscowość, ale tak to jest jak się ma słabość do Mrzeżyna to się tam ciągle jeździ, kocham tą miejscowość. Przynajmniej się opaliłem, przebiegłem 10 km dla zdrowotności plażą, potem kolacja - kiełbaska z malutkiego ogniska na plaży i powrót do domu. Sprawdziłem również kołowrotek, jestem zadowolony, przez to zielsko naprawdę był dziś obciążony, wędzisko również, sprzęt miał szansę się wykazać, bądź nie dać rady :)

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 03, 2015, 09:41:17 am »
Ostatnim razem jak łowiliśmy w Niechorzu kolega łowiący obok mnie używał wędek nie przystosowanych do łowienia w morzu. Zwykły teleskop 4.5m cw.100g. na kołowrotku plecionka wchodził na rewkę a zestaw podawał max 50m. Efekt takiego łowienia i używania sprzętu zastępczego był taki, że  dosłownie po kilku minutach ziele oblepiało się na plecionce a on miał problem aby zestaw wyciągnąć z morza. Ja stojąc na brzegu zestaw podawałem pod 2 rewę a nawet za nią. Zestawy były czyste jedynie przy zwijaniu przy 1 rewce nabierał ołów z wąsami ziela. Kiedy szybko zwijałem zestaw przed 1 rewką zestawy były w całości czyste no może z odrobiną zielska. Tak więc większość ziela na hakach nabiera się podczas zwijania zestawu. 

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 01, 2015, 11:29:25 pm »
Zerwał się silny wiatr i przy każdym wyciąganiu zestawu na ciężarku miałem tak ogromne ilości zielska, że ciężko było naprawdę zwijać zestaw. Widząc, że pogoda się pogarsza, a ryb ani śladu zwinałem się z plaży i wziąłem się za poszukiwanie czerwonych robaków  - trochę ładnych nazbierałem :) Może następnym razem będzie lepiej z rybami...

Kiedy wraz z ściąganymi zestawami pojawiają się ogromne ilości zielska trzeba niestety przerwać łowienie, szkoda czasu i nerwów i niestety trza wybrać inny termin. W takich warunkach nic się nie złowi.
Jeśli chodzi o przekopanie kanału to różnie można by na to spojrzeć jeśli chodzi o wpływ na brania. Może to tylko mit jednak mimo to zawsze wolałem jechać tam na ryby kiedy miałem info. o przekopanym kanale. Jeśli jest to odpowiedni okres a miejscowi to wiedzą ma to ogromny wpływ na gromadzenie się wielkich ławic leszczy przy brzegu morza i w pobliżu wejścia, po czym któregoś dnia wchodzą w kanał jak zaprogramowane. Wiem co mówię bo widziałem to "niesamowite zjawisko" do późnej nocy wchodziły partiami.
Niechętnie wtedy żerują. Tuż po tarle w okolicach można spotkać sporo węgorza jednak jeśli chodzi o samą plażę to łowisko na węgorze znajduje się bliżej pogorzelicy i stosunkowo daleko od kanału. Jest tam inne podłoże niż przy kanale z tąd może lepsze wyniki.

Offline kondziu74

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +28/-1
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 01, 2015, 10:41:26 pm »
W niedzielę jedna płaska i dwa puste miejscowi mówili że dwa trzy dni i powinno coś zacząć skubać.Robili przekop żeby mieli jakieś brania na zawody w sobotę .Ma być wielkie łowienie połączone z wielką ilością skrzynek z ..........
Będą połączone dwa koła wędkarskie i prawdopodobnie około 150 osób ????
Najlepsze było to że woda jako  żywioł potrafi w ciągu paru godzin z kanalika szerokości 40 cm (przekop szpadlem)po 6 godzinach powstał potok szerokości 5-6 m super widok!!!! A w kanale ubyło 40 cm wody. 

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 01, 2015, 06:05:48 pm »
Kiedyś trafi się na dzień z dobrymi braniami warunek jeden trzeba być na plaży i łowić :D

Pytanie do kolegów łowiących w Niechorzu w minionych latach czy przekopanie kanału wpływa na intensywność brań leszcza?. Jak pamiętam w ubiegłym roku pod koniec maja kanał był przekopany i wówczas sporo wędkarzy łowiło popołudniami do wieczora a i leszcze jakieś skubały.

Kondziu jak się zakończył połów działo się coś ?   

Alien

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 01, 2015, 05:50:43 pm »
Byłem dziś w Mrzeżynie chwilę,  około 3 godzin łowienia na nowej miejscówce, ale bez rezultatów niestety. Na starej miejscówce w większości wypadów były jak nie ryby to przynajmniej brania.
Zerwał się silny wiatr i przy każdym wyciąganiu zestawu na ciężarku miałem tak ogromne ilości zielska, że ciężko było naprawdę zwijać zestaw. Widząc, że pogoda się pogarsza, a ryb ani śladu zwinałem się z plaży i wziąłem się za poszukiwanie czerwonych robaków  - trochę ładnych nazbierałem :) Może następnym razem będzie lepiej z rybami...