// Pretty URLs mod $txt['pretty_urls'] = 'Pretty URLs'; //Google Searchbox - johncccccc $txt['Google_SearchBox'] = 'Enter your Search Box code here'; $txt['Google_Results_Width'] = 'Enter the Width of the Results Page in px'; Surfcasting wędkarstwo z plaży w morskie - Połowy z plaży wieści z wypraw wędkarskich

Autor Wątek: Połowy z plaży wieści z wypraw wędkarskich  (Przeczytany 39752 razy)

Offline Krzychu GWlkp

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja +8/-1
Odp: Połowy z plaży wieści z wypraw wędkarskich
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 16, 2015, 12:07:52 am »
Dzis ujście liwy 16.30-20.30 na bezrybiu. Prócz 1 fląnderki 19cm nic sie więcej nie skusiło. Przyszło dwóch fachowców (tak domniemam) i jak się zbierałem to prócz ziela tez nic nie mieli. Może wina silnego wiatru i im bardziej malał tym zieliska coraz więcej. Na kanale od czasu do czasu bierze Leszek. Kanal dalej w ciągu więc będą szanse na jakies rybki :)

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 15, 2015, 01:56:02 pm »
Masakra jakaś. Wczoraj od 18 do 24 ,wędkarzy 4 i tylko 2 fladerki. Rybacy tez narzekają choc w poniedziałek wpadł im łosiek 8,5 kg . I co dziw siaty mieli od 1 rewki na szerokość około 70m więc bardzo blisko. A śliski to tylko chiński w wędzarniach:):):):)

Offline Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 15, 2015, 01:41:13 pm »
Krzysztofie jakie wieści z plaży leszcze z kanału przedostały się do morza? słychać coś o śliskim w bałtyku?

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 14, 2015, 09:49:46 am »
wczoraj 1 płoć 32 cm i leszczyk zw żyletką czyli 35 cm :) falka dość przyjemna ale szału dalej niet . Połowy od 17 do 23. Dziś już zakupuję stopery do uszu by nie słuchac .....panie bierze coś ????? Masakra ! Aha kłusole zwani rybakami mieli z 30 belon w sieciach ,sporo okonia ale mały ! leszczyki po 30-40 cm ! Rybki jak z jeziora :)))))))

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 13, 2015, 03:37:22 pm »
Mirku odnośnie trałowania wiem od miejscowego gdyż jest tam zaokrętowany. Brnąc dalej a ze się udzielam towarzysko to wiem również o rybakach jakie numery odstawiają. Tak jak mówisz wczesną wiosną obstawiają rewki i trzebią łośka i troć później przy okazji niby fladr leszcze okonie itp. Najdalej przed wczoraj postawili sieci na 1 !!! rewce i to wzdłuż naszych wędek ba !!! Nie mialem gdzie rzucić. Rano poszedłem sprawdzić co złowili to ,,tylko,, flądry i turbot. A od znajomego info ze w huk lechola i okonia ale na lewo i do knajp. Całe nadmorskie życie. Jak nie trałowce co pokarm zgarniają tonami to pseudo rybacy od brzegu i jak MY wędkarze mamy czerpać przyjemność z wędkowania. Toć to gorzej niż na lądzie. Mój pomysl zreszta raczej utopijny żeby linie brzegową np do 1 mili w swoje władanie wzięło PZW .

Offline Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 13, 2015, 03:16:21 pm »
Trzy ostatnie wyjazdy zapowiadały się obiecująco jednak pogoda ma morzu jest trudna do przewidzenia miały być fale zgodnie z prognozą a była flauta. Teraz czekamy na fale.
Krzysiek w tym rybaczeniu liczy się kasa jedynie ekolodzy martwią się co morskie drapieżniki mają zajadać jak trały wyławiają tubisy i szproty. W sezonie połowów troci jest jeszcze lepiej siaty wzdłuż brzegu za 2 rewą ciagną się kilometrami a oni wprowadzają zakaz połowu węgorza latem he he zajeb..... ;D

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 13, 2015, 07:23:44 am »
2 h i ....zmarzłem tylko :( nie wiadomo skąd gdyż prognozy były inne fala metrowa i zimny Zach wiatr. Na zero jesli chodzi o wyniki. Za to mnóstwo pojawiło sie kormoranów. Dobry znak ze pojawia sie w takim razie rybka a zły

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 13, 2015, 05:22:15 am »
 a czy wiecie ze np z kolka (Kołobrzegu) wychodzi przynajmniej dwa razy w miesiącu trałowiec który pruję nasze wody niczym spychacz i nastawia sie na tubiska ! Kilkudniowy trałowanie i 30 TON wpada. Wiec jak ma byc dorsz węgorz leszcz itp. Gospodarka rabunkową i qrwa gdzie ta unia ???? Jedne zakazy przeczą innym . A teraz idę kije moczyć:) właśnie przestało padać
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2015, 05:28:21 am wysłana przez Krzychu GWlkp »

Online krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
  • Wędkowanie z plaży w morzu wędkarstwo morskie
    • Surfcasting wędkarstwo z plaży morskie
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 12, 2015, 11:00:35 pm »
To prawda że sieci na morzu to spory kłopot rybacy nauczyli się i nie stawiają ich jak niegdyś daleko w morzu tylko blisko gdzie ryba chodzi. Napewno po części ma to wpływ na efekty wędkowania w tych miejscach. Rzeczki nie są przekopywane jednak te większe ostatnio tak, a czasy kiedy melioracja nawet rowy przekopywała skończyły się u nas wiele lat temu także na dzień dzisiejszy niewiele ma to wpływu. U nas jeśli chodzi o wody morskie ryby wędrują kto zna okresy ich występowania i miejsca raczej je łapie i tu niestety kilkukrotnie większych efektów można się spodziewać z łodzi a nie z brzegu chociaż i tu nie jest najgorzej.Efekty są imponujące jeśli wiemy co gdzie i jak. Najlepszym okresem prócz zimy jest wiosna i koniec lata a początek jesieni. Niestety Lipiec nie jest najlepszym miesiącem na łowy i każdy to wie. Jednak mimo iż lepszych brań należy się spodziewać od 15 sierpnia to bywało że w końcu lipca już coś się ruszało. Poza tym każdy rok jest inny jeśli chodzi o Bałtyk leszcz to różnie podchodzi ten grubszy muszą być odpowiednie warunki flądry jest sporo i zazwyczaj nie są to zegarki, węgorza mniej jednak są miejsca miejscowi najcześciej mówią że na kamieniach i go łapią , były lata że sandacza łowiliśmy dużo i to całkiem niedawno na tubiska. Nie twierdze że wody ich są lepsze czy nasze gorsze jeśli chodzi o wędkowanie mają lepszy akwen jeśli chodzi o głębokości sprawia to lepsze warunki do wędkowania jednak nie to jest przyczyną wyników tylko słabsze zainteresowanie wędkarzy łowieniem z plaży. jest nas garstka kiedy to na wschodzie łowi znacznie więcej osób i częściej. To jest przyczyną a ryby jest podobnie, gdyby nie było rybacy nie meli by nic w sieciach a nie narzekają. Tak jak wspomniałeś u nas są zalewy zatoki cieśniny i wszystko to wody morskie i tam jest sporo ryby łatwej do zdobycia jeśli ktoś wiec kiedy i gdzie. Ludzie nie są zainteresowani kupnem drogiego i ciężkiego sprzętu surfcastingowego, wolą wziąć bardzo lekki spinning wybrać się na krótki spacer i nałapać okonia bądź innej ryby. Mają w zasięgu ręki łatwą i dostępną rybę więc niechętnie będą korzystali z innego wędkowania, które wymaga nakładu wysiłku i czasu. Jak kiedykolwiek stworzy się szersze grono ludzi miłośników wędkarstwa morskiego efekty napewno będą lepsze.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2015, 11:02:30 pm wysłana przez krzysiekj24 »

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 12, 2015, 10:03:36 pm »
Czytam i nie dowierzam ! Nie że dzis ale od przy najmniej roku tak dogłębnie i analizuje. Na wschodnim wybrzeżu ryby biorą i biorą, w tym samym terminie czasowym u nas du...a. A !!!! Mamy większe dopływy rzek kanałów itp do morza. Nasuwa mi się jedno. Od trzech lat bujam po wybrzeżu i akurat na zachodnim rzeczki kanały nie są przekopywane,dwa rybacy stawiają sieci dwa razy dziennie i to miedzy rewkami. Niestety wschodni rejon znam gdyż jestem (bylem) z mazur i tam spędzałem wakacje i takie zagrywki nie miały miejsca (sporadycznie rybacy) ale szlag mnie trafia jak ryby stoi i sie kotłuje w nieprzekopanych kanałach i rwa je nawet na szarpaka! Wiec jak ma ryba szanse sie wytrzeć i wrócić do morza. A jak łaskawie jakiś psim swędem ktos pozwoli to rybacy tam sieci zastawia !!!!!!! Od polska rzeczywistość:( tyle z mojej strony jutro idę moczyć kije od świtu:) a rybę kupie od rybaków lub klusoli :):):):) jak będę chcial zjeść ale z reguły wypuszczam. Koledzy lamcie kije :)

Online krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
  • Wędkowanie z plaży w morzu wędkarstwo morskie
    • Surfcasting wędkarstwo z plaży morskie
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 12, 2015, 06:04:29 pm »
Panowie dzis przy pirsie kręciła sie beloną a przed sztormem gość zlowil 12 szt w Dziwnowie z falochronu. A ja nie wziąłem blach :(:(:(.
to super dobrze by było jakby śledź występował

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 12, 2015, 05:07:06 pm »
Panowie dzis przy pirsie kręciła sie beloną a przed sztormem gość zlowil 12 szt w Dziwnowie z falochronu. A ja nie wziąłem blach :(:(:(.

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 12, 2015, 12:56:37 pm »
Potwierdzam. Jedna płaska 32 i ....tak od 18 do 23 . Dzis od 10 do 12.30 na zero. Nawet przynęty nie tknięte:( ryby chyba sie piasku nałykały podczas sztormu . Niechorze oczywiście.

Offline Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 12, 2015, 12:00:14 pm »
Wczorajszy połów to jedynie 3 płaskie I
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2015, 03:46:49 pm wysłana przez Mirek »

Offline Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
Odp: Połowy wieści z plaży
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 07, 2015, 09:01:56 pm »
Walcz ostro kolego i szykuj się na sobotnie popołudnie zapraszamy na nasze łowiska szczegóły dogadamy tel. Jesteś pewnie zmotoryzowany więc nie będzie problemu z Niechorza na nasze plaże masz 20km. Do zobaczenia i łap te ryby jak okiem sięgnąć w morze same ryby  ;D