// Pretty URLs mod $txt['pretty_urls'] = 'Pretty URLs'; //Google Searchbox - johncccccc $txt['Google_SearchBox'] = 'Enter your Search Box code here'; $txt['Google_Results_Width'] = 'Enter the Width of the Results Page in px'; Surfcasting wędkarstwo z plaży w morskie - Połowy z plaży wieści z wypraw wędkarskich
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Autor Wątek: Połowy z plaży wieści z wypraw wędkarskich  (Przeczytany 27250 razy)

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
  • Wędkowanie z plaży w morzu wędkarstwo morskie
    • Surfcasting wędkarstwo z plaży morskie
Odp: Połowy wieści z plaży
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 01, 2015, 11:29:25 pm »
Zerwał się silny wiatr i przy każdym wyciąganiu zestawu na ciężarku miałem tak ogromne ilości zielska, że ciężko było naprawdę zwijać zestaw. Widząc, że pogoda się pogarsza, a ryb ani śladu zwinałem się z plaży i wziąłem się za poszukiwanie czerwonych robaków  - trochę ładnych nazbierałem :) Może następnym razem będzie lepiej z rybami...

Kiedy wraz z ściąganymi zestawami pojawiają się ogromne ilości zielska trzeba niestety przerwać łowienie, szkoda czasu i nerwów i niestety trza wybrać inny termin. W takich warunkach nic się nie złowi.
Jeśli chodzi o przekopanie kanału to różnie można by na to spojrzeć jeśli chodzi o wpływ na brania. Może to tylko mit jednak mimo to zawsze wolałem jechać tam na ryby kiedy miałem info. o przekopanym kanale. Jeśli jest to odpowiedni okres a miejscowi to wiedzą ma to ogromny wpływ na gromadzenie się wielkich ławic leszczy przy brzegu morza i w pobliżu wejścia, po czym któregoś dnia wchodzą w kanał jak zaprogramowane. Wiem co mówię bo widziałem to "niesamowite zjawisko" do późnej nocy wchodziły partiami.
Niechętnie wtedy żerują. Tuż po tarle w okolicach można spotkać sporo węgorza jednak jeśli chodzi o samą plażę to łowisko na węgorze znajduje się bliżej pogorzelicy i stosunkowo daleko od kanału. Jest tam inne podłoże niż przy kanale z tąd może lepsze wyniki.

Offline kondziu74

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +28/-1
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 01, 2015, 10:41:26 pm »
W niedzielę jedna płaska i dwa puste miejscowi mówili że dwa trzy dni i powinno coś zacząć skubać.Robili przekop żeby mieli jakieś brania na zawody w sobotę .Ma być wielkie łowienie połączone z wielką ilością skrzynek z ..........
Będą połączone dwa koła wędkarskie i prawdopodobnie około 150 osób ????
Najlepsze było to że woda jako  żywioł potrafi w ciągu paru godzin z kanalika szerokości 40 cm (przekop szpadlem)po 6 godzinach powstał potok szerokości 5-6 m super widok!!!! A w kanale ubyło 40 cm wody. 

Offline Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 01, 2015, 06:05:48 pm »
Kiedyś trafi się na dzień z dobrymi braniami warunek jeden trzeba być na plaży i łowić :D

Pytanie do kolegów łowiących w Niechorzu w minionych latach czy przekopanie kanału wpływa na intensywność brań leszcza?. Jak pamiętam w ubiegłym roku pod koniec maja kanał był przekopany i wówczas sporo wędkarzy łowiło popołudniami do wieczora a i leszcze jakieś skubały.

Kondziu jak się zakończył połów działo się coś ?   

Alien

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 01, 2015, 05:50:43 pm »
Byłem dziś w Mrzeżynie chwilę,  około 3 godzin łowienia na nowej miejscówce, ale bez rezultatów niestety. Na starej miejscówce w większości wypadów były jak nie ryby to przynajmniej brania.
Zerwał się silny wiatr i przy każdym wyciąganiu zestawu na ciężarku miałem tak ogromne ilości zielska, że ciężko było naprawdę zwijać zestaw. Widząc, że pogoda się pogarsza, a ryb ani śladu zwinałem się z plaży i wziąłem się za poszukiwanie czerwonych robaków  - trochę ładnych nazbierałem :) Może następnym razem będzie lepiej z rybami...

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 31, 2015, 10:14:08 pm »
Wieści prosto z plaży od naszego kolegi Konradaw przyszłym tygodniu w Niechorzu są zawody surfcastingowe ponoć sporo chętnych (150os.)
Także może być widowiskowo i ciasno. Chociaż trudno uwierzyć w taką liczbę osób myślę że i tak sporo będzie.
Dziś wędkarze własnymi siłami przekopali kanał więc kanał z j. Liwia Łuża ma dostęp do morza od dziś.
W załączniku fotka po przekopaniu kanału momentalnie woda zrobiła solidny kanał.

Offline Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 30, 2015, 10:17:47 am »
Kolejna wyprawa do Niechorza zaliczona. Wczoraj gryzły dość intensywnie płocie i płaskie. Dużo brań na dendrobeny i filety. Brania ustały o godz. 22. Jedna z płaskich była tak łapczywa, że zagryzła przynęty z dolnego haka i górnego na zestawie. Ryby żerowały na małych tubisach i ikrze belony były tym dosłownie wypchane. Leszcza niestety nikt nie złowił choć kolega holował ładną sztukę leszcza wraz z kupą ziela niestety kupny przypon okazał się bublem i rozwiązał się hak pod samym brzegiem. Tak bywa dlatego ja sam montuję zestawy. 
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2015, 11:46:15 am wysłana przez Mirek »

Offline Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 25, 2015, 12:32:09 pm »
Wczoraj spotkaliśmy się na plaży w Niechorzu było to rodzinne plażowanie gdzie wędki były tylko ozdobą plaży  ;D .
Od godz. 15 do 19:30 utopiliśmy kilka dendroben bez oczekiwanych efektów jedynie jedna płaska zagryzła przynętę Konrada. Sporo ludzi ale wszyscy bez kontaktów z leszczem. Moja córa próbowała surfcastingu ale stwierdziła, że te wędki są bardzo ciężkie i taki sport to nie dla niej.

Offline Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 23, 2015, 11:43:39 pm »
Kolejny wyjazd do Niechorza w dniu dzisiejszym na plaży od 13 do 20. Pogoda namieszała nam w planach a miało być tak cudownie skończyło się jednym leszczem 50cm i 3 płaskimi zegarkami.
od 14 zaczął kropić deszcz i tak do 16:30 następnie przejaśnienie do niemal bezchmurnego nieba ale chłodno jak diabli. Fala 0,5m i troszkę zielska czepiało się ale tylko przy ściąganiu zestawów w niewielkich ilościach.   

Offline Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 20, 2015, 01:42:17 pm »
Wczoraj odwiedziliśmy plażę w Niechorzu. Łowiliśmy od godz. 19 do 23. Kilku wędkarzy łowiło na plaży jednak leszcze brała tylko do godz. 20 dalsze wędkowanie jak się okazało było bezowocne. Na plaży prócz naszej trójki Łowiło jeszcze 4 wędkarzy mieli 4 leszcze wszystkie jeden rocznik 50cm na czerwonego robaka. Z rozmowy z miejscowym wędkarzem wynika, że zaczęły się połowy leszcza na kanale który jeszcze nie jest przekopany do morza jak i w morzu. Warto więc odwiedzić tamte rejony. 
Zdobycz kolegi Sebastiana leszczyk mierzył 50cm.

Offline Olek

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja +8/-0
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 18, 2015, 11:05:15 am »
W sobotę w godzinach 9-12 moczyłem galoty w Międzywodziu chodząc za beloną. Było kilka holi, ale branie nadwyraz słabe. Udało się wyciągnąć tylko jednego dziobaka. Kotwica wbiła się w grzbiet i pięknie zakręciła z blachą i żyłką wokół ciała, dzięki czemu ryba nie spadła.
Koło 10 dołączyło dwóch wędkarzy z Zielonej Góry, jednak żaden z nas nie miał już tego dnia szczęścia.

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 04, 2015, 10:04:44 pm »
Olka flądry z Międzywodzia na foto...

Offline Krzychu GWlkp

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 03, 2015, 08:04:29 pm »
Superowo :) co było na hakach ?

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 03, 2015, 04:27:00 pm »
Surfcasting z plaży w Kołobrzegu dał kilka fląder  niektóre ładne pozatym troćka na zestaw który unosi do góry przynętę.

Offline Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 03, 2015, 08:52:11 am »
Jutro jadę kolego na spinning mam nadzieję że połowimy belony a może I trocie dam info co się działo

Offline Krzychu GWlkp

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 02, 2015, 09:24:08 pm »
Koledzy to ze rzepak kwitnie wiadomo ale czy belonka już jest na plaży to juz nie do końca ;) dalibyście jakies info :)