// Pretty URLs mod $txt['pretty_urls'] = 'Pretty URLs'; //Google Searchbox - johncccccc $txt['Google_SearchBox'] = 'Enter your Search Box code here'; $txt['Google_Results_Width'] = 'Enter the Width of the Results Page in px'; Surfcasting wędkarstwo z plaży w morskie - Sprzęt do surfcastingu sprzęt surfcastingowy

Autor Wątek: Sprzęt do surfcastingu sprzęt surfcastingowy  (Przeczytany 7738 razy)

Offline Krzychu GWlkp

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja +8/-1
Odp: Sprzęt do surfcastingu
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2015, 11:07:52 am »
Czy coś się z tego nada na plaży drodzy koledzy ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2015, 11:11:27 am wysłana przez Krzychu GWlkp »

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2015, 09:53:49 pm »
Ja kupowałem właśnie w sklepie internetowym Belonka szpulka posiada opis 100m made in USA ;D od przybytku głowa nie boli kupuj śmiało mocna jest jak diabli i nie skręca się co sprawdziłem i polecam  ;)

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2015, 09:35:14 pm »
Nie skumałeś Mirku :) przeciążenie pogodą;) ... Na belonce.pl jest w 70m a na decathlonie w 100 . Znając amerykańskie pletki oni tak nie tłoczą. Więc ktoś w kulki wali lub made in china . Dlatego pytałem. Pletko Pro tak wyczaiłem. I Berkley też. Wiec lepiej ostrzec i sie zarazem dopytać:)

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2015, 09:18:59 pm »
Kolego czemu dziwi cię długość? szpulka żyłki 100m odcinasz kawałem na przypon i gitara ;D średnia długość przyponu w moich zestawach ma 30cm

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2015, 12:09:46 pm »
Na leszcza węgorza 15lb 6,8kg na płoć 10lb

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2015, 06:27:50 am »
Mirku z zapytaniem :) jakiej średnicy żyłki Amnesja używasz na przepony? Pytam bo zawsze kupuje gotowce (lenistwo) a tym razem sam chcę nad wodą pokombinować. A na marginesie znalazłem tutaj i dziwi mnie tylko długość ? http://www.decathlon.pl/amnesia-biaa-10-lbs-100-m-id_8129980.html

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2015, 11:07:08 pm »
Jak byliśmy w Niechorzu kolega łowił plecionką ale strasznie grubą chyba 18. Zielsko uwielbia plecionki miał problemy z doholowaniem zestawu do brzegu ale i sprzęt posiadał mało profesjonalny być może to było przyczyną. Plecionka przy wyrzucie przynęty na dalekie odległości zawsze będzie lepsza od żyłki. Trzeba Krzysztofie spróbować zakupić plecionkę do surfa i zbadać temat co jest lepsze?. 

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
  • Wędkowanie z plaży w morzu wędkarstwo morskie
    • Surfcasting wędkarstwo z plaży morskie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2015, 11:02:18 pm »
łowił ktoś z was na surfa plecionką? w zasadzie powinny być bardziej widoczne brania na takich odległosciach i doskonale przenosic się na szczytówkę.
Jak dotąd ja łowię koniczną żyłką jaxona i duga zwykła 0,33 a chcę zejść do 0,28 plecionka w tym wypadku mogła by być znacznie cieńsza.

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2015, 10:48:26 pm »
żyłka jakiej używam na przypon strzałowy to bardzo wytrzymała i mocna żyłka Jaxon Eternum w szpuli 50m grubość 0,50-0.45. Używam również bardzo często taśmy PVA do owijania przynęt polecam. Za namową Krzyśka zakupiłem na ten sezon żyłkę perzyponową Amnesja z której jestem mega zadowolony. Wykonuję z niej przypony w zestawach. Przypony w czasie łowienia i wielu rzutów nadal pozostają proste nie skręcają się.   
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2015, 11:02:32 pm wysłana przez Mirek »

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
Sprzęt do surfcastingu sprzęt surfcastingowy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2015, 08:04:50 pm »
W dziale sprzęt do surfcastingu dzielimy się informacjami i radami  wszystko o naszym sprzęcie. 
Poniżej kilka drobnych elementów jakich używam przy montowaniu zestawów.
Każdy z nas ma swoje patenty i ulubione akcesoria ja np. używam haków do zestawów Gamakatsu Worm jak poniżej bardzo ostre i niezawodny element zestawu. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2015, 07:59:41 pm wysłana przez krzysiekj24 »