// Pretty URLs mod $txt['pretty_urls'] = 'Pretty URLs'; //Google Searchbox - johncccccc $txt['Google_SearchBox'] = 'Enter your Search Box code here'; $txt['Google_Results_Width'] = 'Enter the Width of the Results Page in px'; Surfcasting wędkarstwo z plaży w morskie - Belona 2015 czas na belonę

Autor Wątek: Belona 2015 czas na belonę  (Przeczytany 9331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzychu GWlkp

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja +8/-1
Odp: Belona 2015 czas na belonę
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 05, 2015, 09:05:35 pm »
Podpytajcie kolegów czy bociana idzie jeszcze namierzyć i sie z nim zmierzyć. Planujemy pożegnalny wypad a jechać z GW na samo plażowanie uważam za męczące:) byłbym wdzięczny za jakiekolwiek info.

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 01, 2015, 08:33:27 am »
To git :) zamelduje sie na pewno by godnie sie z nimi pożegnać:) kolega byl w pucku i zameldował iz pływają chmarami i co najważniejsze gryzą, aż miło.

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 01, 2015, 08:18:13 am »
Wczoraj kolega informował mnie, że jego kolo wędkarskie rozegrało zawody belonowe na plaży wschodniej za molem w Miedzyzdrojach. Pogoda nie była belonowa silne podmuch wiatru i falka utrudniała łowienie ale udało się złowić kilka belon. Z informacji wynika, że jest jeszcze sporo belony pod brzegiem dużo brań i spięć. Odpowiadając na twoje pytanie Krzysztofie dwa tygodnie czerwca jest jeszcze szansa na złowienie belony.

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 31, 2015, 08:13:15 am »
Koledzy do kiedy średnio można połowić bociany z naszych plaż . Wiem ,że bywa bywało to różnie z jej odpłynięciem na głębsze wody ale dlatego pytam średnio. Piszą ze do konca maja max połowa czerwca ale to są wskazówki z Bałtyku wschodniego. Na dzień dzisiejszy lepiej tam bierze niż np w połowie maja więc usiłuje ustalić pewne reguły jej występowania w naszej strefie. A być moze i jeszcze w czerwcu pobuszować za nią:):):)

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 27, 2015, 04:19:02 pm »
 ;D takich przynęt jeszcze nie wyprodukowano. Musisz przeanalizować w jakich okolicznościach dochodzi do utraty przynęt niejednokrotnie bardzo cennych dla nas wędkarzy tzn. takich które wielokrotnie dały nam ładne rybki. W twoim przypadku jak się domyślam to jeszcze brak umiejętności być może również sprzęt. Spinningista musi mieć oczy i uszy w pełnej gotowości aby zobaczyć supełek na końcu zestawu lub usłyszeć szum usterki kołowrotka w przeciwnym razie wyzbędziesz się większości przynęt. Polecam tanie ale bardzo łowne przynęty Spinexa Tram 22g i Crocodile w kolorze srebra oraz woblery morskie Tarnusy 12-15cm ala tubis. Do połowu w morzu niezbędna jest plecionka i to dobra plecionka która nie supła się , kołowrotek który właściwie układa plecionkę oraz wędzisko w zależności od metody połowu i gatunku ryby jaką chcemy łowić. Na troć belony cw40g długość 3m. Te trzy elementy zależą od wygody i efektów połowów oczywiście umiejętności i troszkę wiedzy o rybach.
Powodzenia.

Offline Olek

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja +8/-0
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 27, 2015, 01:44:17 pm »
Może ktoś mi doradzi dobrą blachę/wobler, który dostanę od ręki w Szczecinie? Najlepiej "ciężkozrywalny" z własnej głupoty :)

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
  • Wędkowanie z plaży w morzu wędkarstwo morskie
    • Surfcasting wędkarstwo z plaży morskie
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 27, 2015, 12:44:33 pm »
No to postanowione. Olek samotny beloniarz - odcinek 3 Międzyzdroje :) Od piątku do niedzieli będę łapać za bazą rybacką. Wszystkich chętnych zapraszam do przyłączenia się i złamania mojej pustelniczej tendencji. Może w ten weekend Neptun nie zabierze mi znów przynęt. Ostatnio podczas holu przepadł Tarnus, a w trakcie rzutów woblery i blachy:D
no tam wiele kamieni ja kiedyś też tam wiele blach straciłem. jak będzie pogoda to i ja zawitam ale raczej gdzieś bliżej

Offline Olek

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja +8/-0
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 27, 2015, 10:03:48 am »
No to postanowione. Olek samotny beloniarz - odcinek 3 Międzyzdroje :) Od piątku do niedzieli będę łapać za bazą rybacką. Wszystkich chętnych zapraszam do przyłączenia się i złamania mojej pustelniczej tendencji. Może w ten weekend Neptun nie zabierze mi znów przynęt. Ostatnio podczas holu przepadł Tarnus, a w trakcie rzutów woblery i blachy:D

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 26, 2015, 01:01:45 pm »
Od zejścia jakieś 100 m w lewo. Tam gdzie sie spotkaliśmy. Spław byl przed 1 rewka. Rzucałem rzucałem ale jakoś sie nie zainteresowała.

Dzięki Krzysztofie czyli na starych śmieciach ;D

P.S. Olku musisz próbować ja na twoim miejscu połowiłbym w Międzyzdrojach tam przed samą bazą rybacką do granicy z parkiem WPN zawsze gryzły jak szalone ewentualnie Dziwnów Dziwnówek ale pogoda musi być dobra flauta i słońce w przeciwnym razie lepiej na surfa się wybierz.

Offline Olek

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja +8/-0
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 26, 2015, 08:53:00 am »
Hej

W sobotę i niedzielę polowałem w Międzywodziu na głównej plaży koło zejścia, ale z marnymi efektami.  W sobotę zacząłem koło 13 i efektem były dwie wyciągnięte belony. Kilka brań i holi, a poza tym nic. W niedzielę tylko dwa brania i suchy kij.
Polecicie mi jakąś lepszą miejscówkę? Chciałbym zaatakować w piątek i zostać do niedzieli.

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 26, 2015, 08:09:56 am »
Od zejścia jakieś 100 m w lewo. Tam gdzie sie spotkaliśmy. Spław byl przed 1 rewka. Rzucałem rzucałem ale jakoś sie nie zainteresowała.

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 26, 2015, 07:50:02 am »
Kolega trafił na dobrą pogodę to i wyniki wędkarskie zadowalające. A pamiątkowe zdjęcie z połowów wykonane filmy z holu nagrane?
Zainteresowany jestem miejscem zaobserwowanego ataku troci gdzie to było i czy w zasięgu rzutu?

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 25, 2015, 07:55:47 pm »
Niedziela przywitała nas super pogodą i dala 17 i 7 bocianów. Dobrze po 18 zmiana łowiska ze względu na obfitość ziela i pyłków co masakrycznie utrudnialo spina. W Dziwnówku nędza prócz licznych browarników;):):) W poniedziałek od 9.00 nad wodą pogoda ideał,totalna flauta. Gorzej z belonom. Była i owszem jednakże tylko dziobem pukała i stadami odprowadzała. Co 2-3 godz agresywniej brała co mi dali 3 w tym 7 spięć, kumplowi 6 i 11 spięć. Bran nie liczę gdyż było mnóstwo. Dwa stadka jazi sie kręciło i raz mnie prawie ochlapały jak żerowały na owadach. I zauważyłem atak troci wiec srebrne strzały jeszcze sie meldują. Wiec w górę dłonie nie przejmować sie Dudą i sruuu na plażę:):):):) aha koniecznie kapelusze. Cały ryjek mam spalony ;):):):)

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 24, 2015, 03:33:02 am »
Miód na uszy ;) jest 3.30 idę sprawdzić

Online Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 23, 2015, 11:36:59 pm »
Wczoraj kolega był tam gdzie ostatnio się spotkaliśmy liczył tylko do 15 złowionej ryby ale pogoda była idealna dziś jakieś załamanie nastąpiło i różnie może być z tą beloną