// Pretty URLs mod $txt['pretty_urls'] = 'Pretty URLs'; //Google Searchbox - johncccccc $txt['Google_SearchBox'] = 'Enter your Search Box code here'; $txt['Google_Results_Width'] = 'Enter the Width of the Results Page in px'; Surfcasting wędkarstwo z plaży w morskie - wędkarstwo morskie, wędkowanie z plaży Surfcasting

Autor Wątek: wędkarstwo morskie, wędkowanie z plaży Surfcasting  (Przeczytany 21711 razy)

Offline Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
Odp: wędkarstwo morskie, wędkowanie z plaży Surfcasting
« Odpowiedź #164 dnia: Kwiecień 21, 2016, 09:12:23 pm »
Gdzie można kupić taki sygnalizator? ciekawe warto wypróbować może zda egzamin

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
  • Wędkowanie z plaży w morzu wędkarstwo morskie
    • Surfcasting wędkarstwo z plaży morskie
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 06, 2016, 12:40:03 pm »
Co powiecie na takie gadżety do surfcastingu czy mogłyby spełnić swoją rolę?
Licznik metrów pozwolił by precyzyjniej określić dalekość rzutu co szczególnie w nocy sprawia nam kłopot (wiem wiem można obliczyć ilość zwojów bądź też zastosować koniczną żyłkę wielokolorową) jednak takie urządzenie być może pozwoliło by nam precyzyjniej określić jak daleko posłaliśmy naszą przynętę.

Drugi gadżet to sygnalizator brań wybrałem taki który można by zastosować w surfcastingu daje sygnalizację dźwiękową jak i również świetlną. O ile w kiepską pogodę (duże falowanie) mógłby być nieskuteczny to chyba podczas większości wypraw można by go chyba zastosować.

Nie bez przypadku dałem te urządzenia gdyż są to niedrogie gadżety a mogłyby pomóc nam na wyprawach surfcastingowych.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2016, 12:42:04 pm wysłana przez krzysiekj24 »

Offline krzysztof_pl

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +8/-0
  • surfcasting
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 22, 2016, 11:06:26 pm »
W Ustroniu Morskim łowiłem w tamtym roku z mola, różni ludzie byli i łowili, miejscowi i przyjezdni, ale jednego się nauczyłem - nie ma reguły: każdy sposób, byleby skuteczny ;)

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 22, 2016, 10:33:49 am »
POLECAM

Zapraszam do lektury:

Artykuł opracowany z Kolegą Mirkiem i Konradem za co serdecznie dziękuję.

https://www.facebook.com/rybylowieniezachodniopomorskiefrixpl/?fref=nf

Offline Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 08, 2016, 05:21:25 pm »
To było bardzo dawno temu jak jeszcze ryby pływały w Bałtyku  :D opublikowany na Youtubie w 2114 ale kiedy było łowione ???

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 08, 2016, 05:00:51 pm »
Powiedzcie mi z którego roku może być ten film o surfcastingu?

Swoją drogą ciekawe spostrzeżenia o łowieniu ryb w 11 minucie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2016, 05:02:42 pm wysłana przez krzysiekj24 »

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 12, 2015, 10:00:08 pm »
polecam!!!  http://daenemark.fish-maps.de/ otwierajcie w google chrome przetłumaczy

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 09, 2015, 03:23:37 pm »
W lipcu z kutra miałem na przywieszki jakieś 6 szt. makreli. Wiec nikt tu nie kłamie

Offline Krzychu GWlkp

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 09, 2015, 03:15:35 pm »
W lipcu z kutra miałem na przywieszki jakieś 6 szt. makreli. Wiec nikt tu nie kłamie

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 09, 2015, 11:11:41 am »
Znowu obecnie wpłynął dotleniony i słony wlew za Atlantyku do Bałtyku, można znaleźć info w necie. Mogą być takie cuda cudawianki, jak Mola Mola w Kołobrzegu. Makrele na pewno, w tym roku było sporo.

dokładnie jest to opisane w tym artykule http://wyborcza.pl/1,75400,17251343,Ale_sie_wlalo_do_Baltyku__Rybacy_sie_uciesza.html
szkoda tylko że napływy solanki zdarzają się u nas coraz rzadziej

« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2015, 11:23:10 am wysłana przez krzysiekj24 »

Offline krzysztof_pl

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +8/-0
  • surfcasting
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 09, 2015, 10:51:10 am »
Znowu obecnie wpłynął dotleniony i słony wlew za Atlantyku do Bałtyku, można znaleźć info w necie. Mogą być takie cuda cudawianki, jak Mola Mola w Kołobrzegu. Makrele na pewno, w tym roku było sporo.

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2015, 10:29:58 am wysłana przez krzysiekj24 »

Offline krzysztof_pl

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +8/-0
  • surfcasting
« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 04, 2015, 08:42:40 am »
Ciekawy filmik z Mistrzem Polski Stanisławem Szymańskim o łowieniu dorszy i fląder, polecam!.
http://wladek.pl/ryby-dorsze_i_fladry_z_plazy_porady_wedkarskie_odc_1-101.html[size=78%] [/size][/url]

Offline krzysiekj24

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +23/-3
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 30, 2015, 04:48:03 pm »
Byłem wczoraj krótko od 12 do 16. Sprawdzałem nowe miejsce: wschodnia strona Dźwirzyna od ujścia Kanału Reskiego, w połowie pali (zejście 344, niedaleko ośrodka Posejdon). Tydzień temu sprawdzałem na echu z pontonu dno w okolicy (dorsza brak, złowiłem kilka dużych śledzi blisko brzegu). Tuż za palami dołki do 3m, ok 150m za palami spadki dna z 3 na 7m . Ciekawe miejsce, ale wczoraj na zero.

W odpowiedzi na pytanie kol. kondziu47 o charakterystykę łowiska: łowię z plaży głównie Sianożęty na zachód, Podczele, Wieniotowo (rz.Czerwonka), Dźwirzyno, z mola w Ustroniu Morskim, w portach Kołobrzeg, Mrzeżyno, Dźwirzyno, z główki w Mrzeżynie.

Co łowiłem i gdzie w tym roku?
Trocie na spiningu: rozczarowały, jeden kontakt z rybą za Sianożętami. Swoją drogą brakowało mi czasu i dobrej pogody. Rok wcześniej miałem łącznie 16 sztuk. 1 grudnia znów zacznę chodzić na spining.
Płaskie: brały rewelacyjnie od marca, mało w tym roku zegarków zazwyczaj 30-35 cm, największa niedawno złowiona z mola, to 39,7 cm. Ostatnio coś przestały brać intensywnie.
Dorsze: miałem jednego okołowymiarowego z mola w kwietniu i teraz 3 tygodnie temu również z mola 41 cm plus zmarnowane dorszowe branie.
Belony: w maj/czerwiec na spining, okolice Dźwirzyna, przerwa w lipcu. Później non stop z mola w Ustroniu Morskim na spining i surf od początku sierpnia do drugiego tygodnia października. Im bliżej września/października, tym większe, ponad 75 cm.
Śledź: wyjątkowo dużo grubego śledzia również od początku sierpnia, głównie z mola w Ustroniu Morskim, z główki w Kołobrzegu i Mrzeżynie. Bywało, że do 40 sztuk, grube ponad 25 cm. Czasami jako przyłów makrele.
Węgorz i leszcz: z mola Ustronie Morskie i Sianożęty z plaży, mniej w tym roku, ale duże, czerwiec, lipiec, sierpień
Rozpisałem się :) , ale w dużym skrócie ;) Pozdrawiam!

Dzięki za obszerny opis zawsze interesowały mnie łowiska w Dźwirzynie byłem tam kilka razy tylko na rekonesansie w planach było wędkowanie w okolicach. Jak dla mnie ciekawa miejscówka i warta uwagi.

Offline krzysztof_pl

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +8/-0
  • surfcasting
« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 30, 2015, 08:47:07 am »
Byłem wczoraj krótko od 12 do 16. Sprawdzałem nowe miejsce: wschodnia strona Dźwirzyna od ujścia Kanału Reskiego, w połowie pali (zejście 344, niedaleko ośrodka Posejdon). Tydzień temu sprawdzałem na echu z pontonu dno w okolicy (dorsza brak, złowiłem kilka dużych śledzi blisko brzegu). Tuż za palami dołki do 3m, ok 150m za palami spadki dna z 3 na 7m . Ciekawe miejsce, ale wczoraj na zero.

W odpowiedzi na pytanie kol. kondziu47 o charakterystykę łowiska: łowię z plaży głównie Sianożęty na zachód, Podczele, Wieniotowo (rz.Czerwonka), Dźwirzyno, z mola w Ustroniu Morskim, w portach Kołobrzeg, Mrzeżyno, Dźwirzyno, z główki w Mrzeżynie.

Co łowiłem i gdzie w tym roku?
Trocie na spiningu: rozczarowały, jeden kontakt z rybą za Sianożętami. Swoją drogą brakowało mi czasu i dobrej pogody. Rok wcześniej miałem łącznie 16 sztuk. 1 grudnia znów zacznę chodzić na spining.
Płaskie: brały rewelacyjnie od marca, mało w tym roku zegarków zazwyczaj 30-35 cm, największa niedawno złowiona z mola, to 39,7 cm. Ostatnio coś przestały brać intensywnie.
Dorsze: miałem jednego okołowymiarowego z mola w kwietniu i teraz 3 tygodnie temu również z mola 41 cm plus zmarnowane dorszowe branie.
Belony: w maj/czerwiec na spining, okolice Dźwirzyna, przerwa w lipcu. Później non stop z mola w Ustroniu Morskim na spining i surf od początku sierpnia do drugiego tygodnia października. Im bliżej września/października, tym większe, ponad 75 cm.
Śledź: wyjątkowo dużo grubego śledzia również od początku sierpnia, głównie z mola w Ustroniu Morskim, z główki w Kołobrzegu i Mrzeżynie. Bywało, że do 40 sztuk, grube ponad 25 cm. Czasami jako przyłów makrele.
Węgorz i leszcz: z mola Ustronie Morskie i Sianożęty z plaży, mniej w tym roku, ale duże, czerwiec, lipiec, sierpień
Rozpisałem się :) , ale w dużym skrócie ;) Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2015, 08:50:49 am wysłana przez krzysztof_pl »