// Pretty URLs mod $txt['pretty_urls'] = 'Pretty URLs'; //Google Searchbox - johncccccc $txt['Google_SearchBox'] = 'Enter your Search Box code here'; $txt['Google_Results_Width'] = 'Enter the Width of the Results Page in px'; Surfcasting wędkarstwo z plaży w morskie - Bałtycka Troć- spining

Autor Wątek: Bałtycka Troć- spining  (Przeczytany 10177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darek37

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +1/-0
Odp: Bałtycka Troć- spining
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 10, 2015, 07:30:20 pm »
Panowie a jak się ma sprawa do łowienia w Wolińskim Parku Narodowym, jest zakaz czy go nie ma.
Mam wykupione pozwolenie za 140 zł, ale doczytałem się w internecie o zakazie, ale szczegółów nie znalazłem.
Byłem dwa razy siatki w morzu rozstawione więc chyba można.

Online MichuA

• Ekspert
  • Reputacja +18/-0
  • surfcasting spining
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 02, 2015, 02:12:00 pm »
Przy takiej pogodzie nie ma siatki. Jeszcze rybacy nie powystawiali ich. W czwartek juz pewnie będą. A logiem w Swinoujsciu.

Offline Darek37

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +1/-0
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 02, 2015, 12:29:00 pm »
Witam.
MichuA a gdzie łowiłeś na spining, siatki były rozstawione :) .
Bo pogoda to nas raczej nie rozpieszcza :( ja na razie.[size=78%] [/size]

Online MichuA

• Ekspert
  • Reputacja +18/-0
  • surfcasting spining
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 01, 2015, 10:07:41 pm »
Dziś Bałtyk ze mną wygrał. Fale ok metra, mocny prąd denny, nie dało rady dojść do pierwszej rewki. Kilka rzutów spod brzegu , ale prócz wodorostów nic.

Offline Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 29, 2015, 07:04:47 pm »
Niestety z uwagi na pogodę sezon otworzymy z poślizgiem ale najlepsze przed nami morze to nie rzeka tłumów tu brak

Offline Krzychu GWlkp

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 29, 2015, 09:05:39 am »
Hmm jeśli mam was pobudzić to....w Rozewiu padło klika sztuk. Jakieś tydzień temu . U nas pewnie siatki stoją od 1 rewki ale kłusole aż tyle jej nie mają co by całe wybrzeże obstawili. Drugi ból to pogoda bo patrząc na wszelakie portale ma pizgać aż miło

Online MichuA

• Ekspert
  • Reputacja +18/-0
  • surfcasting spining
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 29, 2015, 01:35:40 am »
Jest ktoś chętny z okolic Świnoujścia chętny na otwarcie sezonu we wtorek?

Offline Mirek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja +54/-2
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 24, 2015, 03:18:40 pm »
Od 8 lat uganiam się za morskimi trociami przerabiałem wiele gaci neoprenów i innych powiem wam , że każde neopreny nie ważna jakiej firmy to sprzęt na jeden sezon a czasami po dwóch wyprawach mamy pełne gacie wody. Neopren to ubiór do łowienia w zimnej wodzie to fakt jest dobrym izolatorem ale w takich gaciach spacery po plaży całkowicie odpadają. Nie wiem gdzie wędkujecie moje trociowe rewiry na bałtyku oddalone są od zejść na plażę i aby do nich dotrzeć konieczny jest spacer plażą od 1km do 2km. Kilka takich spacerów w neoprenach i możecie być pewni, że zaczną przeciekać w kroku. Obecnie ja i moi koledzy po kiju używamy zwykłych tanich spodniobutów firmy PROS posiadających zgrzewane łączenia. Taki sprzęt jest niezawodny i łowimy w nich kilka sezonów bez przecieków.  Najważniejsze przy kupnie spodniobutów czy to neoprenów czy zwykłych jest to aby ubiór był na tyle obszerny abyśmy mogli się do niego wcisnąć mając na sobie ubrane kilka warstw ubrań chroniących nasze ciała przed zimnem kolejny bardzo ważny element to rozmiar gumowca. Ja zawsze kupuję o 2 numery większe i bez problemu do takich butów wkładam stopy z dwiema parami ocieplaczy neoprenową skarpetą i termiczną z aluminium + gruba skarpeta. W butach po takim zabezpieczeniu stopy musi być jeszcze luz w przeciwnym razie w wodzie przy tem. od 2 do 6 C długo nie wytrzymamy bo stopy marzną najszybciej. Łowienie troci w morzu od listopada do kwietnia to sport dla wytrwałych ale efekty wędkowania są naprawdę imponujące.

https://ajgroup-pros.pl/offer/spodniobuty-i-wodery/spodniobuty-premium-sbp01.html

Offline marcipas

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja +5/-0
  • surfcasting
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 24, 2015, 11:45:42 am »
Podjadę dzisiaj po pracy do nemo może uda się coś pomagać, przymierze też te dam-y i poczekam żeby zobaczyć to coś z decathlonu.  Po prostu chciałbym mieć wygodnie i ciepło.  Fajnie by było używać je do surf a siedzieć w neoprenu na plaży to chyba średnio. Pewnie najlepsze rozwiązanie to teraz neopreny 5mm i na wiosnę /lato oddechy. Nie wiem czy moja druga połowa jak by się dowiedziała nie kazała by mi uczyć z nich namiotu i spadać nad Czerwonke

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 24, 2015, 11:10:00 am »
Ja odkupiłem od gościa za 150 a on znów zapłacił 99 zl . Od i interes ale i tak taniej niż obecnie hahahaha

Offline Buszkowice

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +4/-0
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 24, 2015, 09:18:13 am »
Mam dokładnie takie jak Krzychu GW i póki co nie narzekam, no i cena nie wprawia żony o zawrót głowy ;)  Z tym, że ja kupiłem na promocji, miej niż połowa z tej ceny.

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 23, 2015, 09:39:16 pm »
Posiadam z kumplem takie i jak na razie git

Online MichuA

• Ekspert
  • Reputacja +18/-0
  • surfcasting spining
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 23, 2015, 09:32:38 pm »
Dobre opinie swojego czasu słyszałem o neoprenach Abu, ale jak chciałem je przymierzyć to nie było mojego rozmiaru w Juli. I mają filc na podeszwach, co trochę daje stabilności na kamieniach.

Offline marcipas

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja +5/-0
  • surfcasting
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 23, 2015, 09:10:42 pm »
cena bedzie do urwania, jest w Szcz. kilku konkurujących sprzedawców. Raczej ogranicze sie do tego co na miejscu moge kupić, podjade do Nemo może  jutro i zobaczę co mają. Ogólnie nt DAM-a mam średnia opinię kiedyś wtopiłem z kurtką. Cormorany podobno ciekną. Piszę podobno bo tak słyszałem nawet od zaprzyjaźnionego sprzedawcy. Kurcze tylko mi cały czas po głowie chodza te oddychające  caperlany ze zintegrowanym kaloszem. A w d...e z tym, normalnie jak baba stryngi takie czy w poprzek.

Offline Krzychu GWlkp

• Reputacja +8/-1
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 23, 2015, 08:56:41 pm »
Poci sie poci ale jak złapiesz trotkę to o tym zapominasz